Bolesti hlavy spojené s krční páteří
Jsou časté a mají různou intenzitu. Typicky se projevují v záhlaví, v týlní oblasti, a kdekoliv v oblasti krční páteře nebo jejího přechodu do hrudní páteře. Mohou vystřelovat za oči nebo do horních končetin.
Pokud do končetiny vystřeluje v přesném pruhu, jde téměř jistě o bolest působenou drážděním nervového kořene. Příčinou tu může být dráždění kořene vyhřezlou meziobratlovou ploténkou nebo kostěným výrůstkem = osteofytem, což je projev degenerace obratle.
V oblasti krční páteře je nejvíce svalových úponů, které se mohou snadno zpříčit a vymknout naší kontrole, což může vést ke snížené pohyblivosti či bolesti hlavy v důsledku zkříplého nervu.
Má přítelkyně měla problém s nepřetržitým pískáním v uších, problém však nebyl v ORL, ale jak se poté zjistilo, v oblasti krční páteře, kde měla silně ochablé svalstvo, díky čemuž měla i špatné držení těla.
Takže nejen pravidelnou masáží, ale i posilováním svalstva předcházíte mnoha problémům. Mějte hlavně na paměti, že problémům je lepší předcházet než je řešit až nastanou.
Zdraví máte jen jedno, tak se o něj starejte!
Autor článku: Jan Michálek
Akupresura je terapie, která díky působení na akupresurní body funguje jako prevence nemocí, k posílení imunity i řešení různých potíží. Kromě toho má akupresura pozitivní vliv na naši kondici, podporuje oběhový systém, zlepšuje schopnost regenerace a posiluje jak orgány, tak psychiku. V poslední době je o akupresuru čím dál větší zájem, což je dáno vzrůstajícím povědomím o tradiční čínské a celostní medicíně obecně, kdy se lidé zajímají i o jiné možnosti léčby, než které určuje běžná západní medicína.
Akupresura je možnost, kterou mnohdy volí i lidé, které lákala akupunktura, ale děsila je představa malých jehliček zapíchaných různě po těle. Málokdo by řekl, že něco tak zdánlivě jemného a nenápadného, jako masáže chodidel, dokáže řešit až 200 nejrůznějších potíží.
Masáže působící na jednotlivé akupresurní body podporují vylučování nežádoucích toxických látek, které se v našem těle postupem času nahromadily, a to jak prostřednictvím vylučovacího ústrojí, potu či při trávení. Tlakem vyvíjeným na akupresurní body dochází nejen k rozproudění krevního oběhu v celém těle, ale také k rozproudění takzvané bioenergie.
Autor článku: Richard Pavlík
Svaly v těle jsou původně určeny buď pro udržování vzpřímené polohy těla (svaly tonické) nebo pro vykonávání určitého pohybu a práce (svaly fázické). Následkem sedavého způsobu života a nedostatečným fyziologickým pohybovým aktivitám používáme svaly v nesprávných funkcích.
Vznikají tím na jedné straně nadměrně silné a zkrácené svalové skupiny a na straně druhé svalové skupiny nadměrně oslabené. Dlouhodobě trvající poruchy funkce pohybového aparátu bývají často příčinou bolestí a při delším trvání způsobují prokazatelné strukturální změny, které dále komplikují centrální řízení pohybu.
Mezi nejčastější příčiny funkčních poruch patří nesprávné provádění základních každodenních činnosti - leh, vstávání, sed, postávání, stoj, chůze, činnosti spojené s předklony, zvedání, přenášení, tlačení a tahání předmětů.
Pravidelnou masáží tyto problémy redukujete, zlepšujete prokrvéní a elasticitu svalů, trhlinky se zacelují a bolesti odeznívají.
Autor článku: Richard Pavlík
Vítejte na stránkách společnosti Stillers company s.r.o., která už léta působí v oblasti lidského zdraví.
V následujících článcích se trochu přiučíte z oblasti lidského těla, jak je vše propojené, jak nepodceňovat drobné příznaky a hlavně jak předcházet určitým problémům.
Vždy je lepší problémům předcházet, než je řešit za pochodu v dnešní uspěchané době plné starostí a zuřících šéfů. Pravidelnou masáží předcházíte mnoha zdravotním problémům. Ať už masáž chodidel, zad či krku zlepší Váš nervový a lymfatický systém, uvolní a prokrví svalstvo, společně s relaxační muzikou Vás zbaví napětí a stresu.
Naše společnost nabízí řešení pro ty, kteří nemají čas se objednávat a chodit na drahé ruční masáže a nejlépe se uvolní v teple svého domova s masážními přístroji prvotřídní kvality, které nabízíme.
Přeji Vám příjemné čtení
Autor článku: Jan Michálek